Wersja kontrastowa:
Alt + Z
Treść strony:
Alt + X
Nawigacja strony:
Alt + C
Mapa Witryny:
Alt + V
W celu wyrażenia osiągnięć studenta w Uczelni stosowany jest system punktowy, który odpowiada standardowi EuropejskiegoSystemuTransferu i Akumulacji Punktów (ECTS).
Liczba punktów przyporządkowanych przedmiotom odzwierciedla przewidywany nakład pracy studenta niezbędny do uzyskania odpowiednich efektów uczenia się. Uwzględnia się przy tym zarównopracę studenta w czasie zajęć zorganizowanych przez Uczelnię jak ijego pracę własną.
Punkty są przyporządkowane wszystkim przedmiotom występującym w programie studiówza wyjątkiemprzedmiotuwychowanie fizyczne.
Uzyskanie przez studenta punktów ECTS związane jest jedynie z faktem zaliczenia danego przedmiotu lub grupy przedmiotów (modułu kształcenia) i nie ma związku z otrzymaną oceną.
Liczba punktów przyporządkowanych przedmiotowi lub grupie przedmiotów (modułowi kształcenia) jest liczbą całkowitą.
W celu uzyskania dyplomu ukończenia studiów wyższych pierwszego stopnia student jest zobowiązany uzyskać:
1)na studiach inżynierskich (7 lub 8 semestrów) –nie mniej, niż 210 lub 240 pkt.
2)na studiach licencjackich (6 lub 7 semestrów) –nie mniej, niż 180 lub 210 pkt.
3)na jednolitych studiach magisterskich(10 semestrów) –nie mniej niż 300 pkt.
4)na studiach magisterskich (od 3 do 5semestrów) -nie mniej niż 90 pkt.
PUNKTY ECTS A WARUNKI WPISU NA KOLEJNY SEMESTR
Zgodnie z § 13 ust. 2 Regulaminu studiów KANS:
"Student uzyskuje prawo do wpisu na kolejny semestr, jeżeli łączna liczbapunktów, októrej mowa w ust. 1, jest nie mniejsza od łącznej liczby punktów określonej przez dziekanadla dotychczas zaliczonych semestrów. Wsemestrze pierwszym student wyszczególnia przedmiotyokreślone w planie studiów, zaś w ostatnim semestrze studiów przedmiotydające możliwość ukończenia studiówpo zaliczeniu tego semestru".
GDY ZABRAKNIE PUNKTÓW...
Nie zawsze udaje się zaliczyć czy zdać wszystkie przedmioty. W związku z tym, dla każdego kierunku studiów Rada Wydziału Przyrodniczo-Technicznego stosowną Uchwałą określiła wielkość dopuszczalnego deficytu punktów po danym semestrze, czyli taką liczbę brakujących punktów, która będzie jeszcze dawała prawo do wpisu na następny semestr.