Wersja kontrastowa:
Alt + Z
Treść strony:
Alt + X
Nawigacja strony:
Alt + C
Mapa Witryny:
Alt + V
>>>Kliknij tutaj aby zapisać się na studia
Forma studiów: stacjonarne
Studia trwają: 3,5 roku (siedem semestrów)
Tytuł zawodowy nadawany absolwentom: inżynier
Studia na kierunku Edukacja techniczno-informatyczna prowadzone są w formie stacjonarnej w dwóch specjalnościach:Informatyka przemysłowa i Techniczna ochrona klimatu. Studia inżynierskie w formie stacjonarnej trwają 7 semestrów, realizowane w wymiarze 2115 godzin zajęć dydaktycznych oraz 960 godzin praktyk zawodowych.
Praktyki zawodowe
Na miejsca praktyk zawodowych, studentom proponuje się przedsiębiorstwa i instytucje w których w przyszłości mogliby pojąć pracę zgodnie z ich planami życiowymi. Do wyboru student ma firmy programistyczne, firmy z rozbudowanym działem IT i działem konstrukcyjnym oraz firmy zajmujące sie serwisowaniem sprzetu komputerowego.
Rozszerzony 6-miesięczny program praktyk, oparty o szeroki zakres współpracy z przedsiębiorstwami i instytucjami, to kolejne atuty kształcenia na kierunku, a jednym z elementów współpracy z przedsiębiorstwami jest możliwość podjęcia pracy zgodnie z podpisaną umową oraz możliwość wyboru tematu i napisania pracy inżynierskiej przy wsparciu specjalistycznym i logistycznym przedsiębiorstwa.
Poza przedmiotami technicznymi stopniowo są wprowadzane do programu nauki także przedmioty społeczne i wybrane podstawowe, jak również ekonomiczne. Wiedza zdobywana podczas zajęć przez studentów jest wykorzystywana w zintegrowanych rozwiązaniach projektowych, opracowywanych w ramach zajęć z projektowania informatycznego i technicznego w czasie których wykonywane sa zadania projektowe o różnym stopniu złożoności. Studenci studiów inżynierskich wykonują projekt dyplomowy na semestrze 7. Studia inżynierskie kończą się publiczną prezentacją projektu dyplomowego i egzaminem końcowym.
Możliwości dalszego rozwoju absolwenta
Ukończenie studiów i zdobycie tytułu inżyniera nie zamyka dalszego rozwoju absolwenta. Zakres pozyskanej wiedzy oraz umiejętności w czasie studiów, umożliwiają absolwentowi podjęcie studiów drugiego stopnia oraz zdobycie dodatkowych certyfikowanych uprawnień umożliwiających użytkowanie nowoczesnych systemów i technologii informatycznych, znajdujących zastosowanie podczas zarządzania, jakością oraz bezpieczeństwem informatycznym.
Przyporządkowanie kierunku „Edukacja techniczno-informatyczna” prowadzonego na studiach pierwszego stopnia o profilu praktycznym do dyscyplin naukowych oraz wskazanie procentowego udziału dyscyplin, w których zgodnie z programem kształcenia uzyskiwane są efekty uczenia się na kierunku.
Studia na kierunku Edukacja techniczno-informatyczna są realizowane zgodnie z ramowym planem studiów oraz tabelami modułów, w których rozliczono ilości godzin i punkty ECTS przypadające na moduł. Zgodnie z opracowanym planem studia na kierunku Edukacja techniczno-informatyczna będą trwały 7 semestrów, a na ich realizację przeznaczono:
Warunkiem ukończenia studiów jest złożenie w określonym terminie pracy dyplomowej (inżynierskiej) oraz uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu dyplomowego. Przystąpienie do egzaminu dyplomowego uwarunkowane jest uzyskaniem zaliczenia wszystkich przedmiotów i praktyki przewidzianej w planie studiów, uzyskaniem wymaganej ilości punktów ECTS oraz pozytywnych ocen za pracę dyplomową.
Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, mocą uchwały nr 293/2023 z dnia 25 maja 2023 r., wydało ocenę pozytywną w sprawie oceny programowej kierunku edukacja techniczno-informatyczna, prowadzonego na Wydziale Nauk Medycznych i Technicznych Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze.
Wysoko oceniona organizacja i jakość kształcenia na kierunku edukacja techniczno-informatyczna przyczyniły się do uzyskania akredytacji na sześć kolejnych lat.
Pełna treść uchwały >>>