Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

Życiowy sukces Naszego biathlonisty. "Nie spodziewałem się"

Z ogromną radością ogłaszamy, że w miniony weekend student trzeciego roku Wychowania fizycznego KANS, Konrad Badacz, reprezentant Polski w biathlonie miał doskonały występ w Zawodach Pucharu Świata w biathlonie w Oberhofie w Niemczech , zdobywając swoje pierwsze punkty.

GRATULUJEMY! Życzymy dalszych sukcesów! JESTEŚMY DUMNI heart

Badacz już we wcześniejszym sprincie uzyskał najlepszy wynik w PŚ, bo był wtedy 47. W biegu na dochodzenie spisał się jeszcze lepiej i dzięki temu poprawił to osiągnięcie. Przed ostatnim strzelaniem zajmował nawet 31. pozycję, ale pomylił się w nim raz (jedyny w tych zawodach) i wyprzedziło go kilku rywali. Do triumfatora stracił 3.48 minuty.

Dla Stroemsheima to pierwsza wygrana w PŚ. W Oberhofie był jednym z pięciu Norwegów na czele biegu pościgowego, który miał 12,5 km długości. Za nim uplasowali się Sturla Holm Laegreid (17.8 sekundy straty), Johannes Dale-Skjevdal (36.4), Tarjei Boe (45.5) i lider klasyfikacji generalnej Johannes Thingnes Boe (50.3).

— Nie spodziewałem się tak bardzo dobrego występu. Cieszę się, że zrobiłem to, o czym mówiłem wczoraj, czyli zdobyłem punkty. Forma biegowa idzie do przodu. Wszyscy powtarzają, że trasa w Oberhofie jest ciężka, warunki też nie ułatwiają, ale ja daję radę na tym walczyć i z tego jestem zadowolony. Jedna kara na cztery strzelania — to wyrównanie mojej "życiówki". Mam nadzieję, że to będzie budowało moją pewność siebie — powiedział Badacz.

Bieg na dochodzenie kobiet wygrała broniąca Kryształowej Kuli Francuzka Julia Simon. Startowała z 10. miejsca po sprincie, ale awansowała na pierwszą pozycję mimo dwóch niecelnych strzałów. Zwyciężczyni sprintu Justine Braisaz-Bouchet zajęła drugie miejsce (18.9 sekundy straty) i nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej. Na trzecią pozycję awansowała Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold (44,4).