tik-tok instagram youtube radio
wcag
Menu Dostępności (CTRL+U)

Wersja kontrastowa:

Alt + Z

Treść strony:

Alt + X

Nawigacja strony:

Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

Startu naboru do Młodzieżowej Rady Klimatycznej

Startu naboru do Młodzieżowej Rady Klimatycznej

Szanowni Państwo,
 

Ruszył nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji

Zbieranie zgłoszeń trwa do 2 sierpnia 2026 roku.

 

Zapraszamy młode liderki oraz liderów, społeczniczki i społeczników, osoby eksperckie zaangażowane w działania w obszarze klimatu i środowiska do udziału w rekrutacji.

To wyjątkowa inicjatywa, która daje młodym dorosłym realny wpływ na politykę klimatyczną i środowiskową w Polsce.

 

Czym jest Młodzieżowa Rada Klimatyczna?

To społeczny organ doradczy działający przy Ministrze Klimatu i Środowiska. W jej skład wchodzi od 16 do 26 osób w wieku 18-27 lat. Kadencja Rady trwa dwa lata.

 

Co należy do zadań Rady?

  • Przedstawianie opinii w zakresie tworzenia polityk, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie klimatu i środowiska, w tym propozycji rozwiązań.
  • Promowaniu postaw proekologicznych wśród młodzieży.
  • Podnoszeniu świadomości i wiedzy młodzieży z zakresu klimatu i środowiska.

 

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie:

Rusza nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji - Ministerstwo Klimatu i Środowiska - Portal Gov.pl,
regulamin naboru: Wzory formularzy do pobrania - Ministerstwo Klimatu i Środowiska - Portal Gov.pl