tik-tok instagram youtube radio
wcag
Menu Dostępności (CTRL+U)

Wersja kontrastowa:

Alt + Z

Treść strony:

Alt + X

Nawigacja strony:

Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

Choreoterapia

Cel studiów podyplomowych

Studia podyplomowe Choreoterapia wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu specjalistów z zakresu pracy terapeutycznej. Podstawą organizacji studiów jest wykreowanie kompetentnego specjalisty terapii tańcem i ruchem. Celem studiów jest wprowadzenie w tematykę terapii poprzez ruch, taniec oraz muzykę w różnych grupach rozwojowych i terapeutycznych. Studia mają także na celu zapoznanie uczestników z zasadami, metodami oraz podstawowymi technikami choreoterapii oraz funkcjami terapeutycznymi tańca.

Studia podyplomowe z zakresu choreoterapii dają kwalifikacje do pracy w zakresie rozwoju osobistego oraz terapeutycznego. Absolwent może podjąć pracę w placówkach oświatowych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, świetlicach terapeutycznych, internatach, ośrodkach socjoterapii, domach kultury, ośrodkach wczesnej interwencji, domach dziecka, w domach pomocy społecznej, placówkach rehabilitacyjnych, domach opieki nad osobami starszymi.

Adresaci studiów podyplomowych

Studia skierowane są do pedagogów, psychologów, instruktorów tańca, terapeutów zajęciowych, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz psychoterapeutów. Adresatami mogą być również fizjoterapeuci, osoby pracujące w ośrodkach rehabilitacji zaburzeń psychicznych oraz neurologicznych. Studia wprowadzają w tematykę terapii przez taniec i ruch oraz w podstawy w pracy z ciałem. 

W programie studiów znajdują się między innymi:
- choreoterapia w rozwoju osobistym;
- analiza i obserwacja ruchu;
- taniec terapeutyczny.

Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców – praktyków z wieloletnim doświadczeniem, m.in: mgr Reginę Wolską, mgra Marka Szczęsnego, dr Agnieszkę Zygmont, dr Edytę Bonk.

Studia trwają 2 semestry, obejmują 254 godziny zajęć dydaktycznych + 60 godzin praktyk zawodowych, prowadzonych w formie hybrydowej.
 

Wymagane dokumenty:

-          Wypełnione Podanie o przyjęcie na studia podyplomowe.

-          Kserokopia oryginału lub odpisu dyplomu ukończenia studiów (oryginał do wglądu).

-          Dowód osobisty do wglądu.

Dokumenty należy składać w dziekanacie Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze, ul. Lwówecka 18 (budynek nr 3 pok. 5), od poniedziałku do piątku w godz. od 09:00 do 14:00, telefon: 75 64 53 332 lub przesłać drogą mailową na adres: dziekanatWNMiT@kans.pl

Liczba miejsc: 25

Rekrutacja: do 29 września 2023 roku.

O przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszeń.

Nabór jest prowadzony do wyczerpania limitu miejsc.

Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Forma studiów: studia niestacjonarne

Warunki ukończenia kursu:Ukończenie studiów jest warunkowane zdaniem egzaminu końcowego.
Cena:  4900 zł (możliwość płatności w ratach). 

Drogi Kandydacie, jeżeli chciałbyś skorzystać z pożyczki na kształcenie, odsyłamy do strony www.inwestujwrozwoj.pl - gdzie można uzyskać więcej informacji na temat pomocy materialnej.

Opłatę za studia podyplomowe choreoterapia należy wykonać przelewem:
NUMER KONTA UCZELNI
Santander Bank Polska
90 1090 1926 0000 0005 1400 5976
Tytułem: Kierunek + imię i nazwisko



 

TERMINARZ ZJAZDÓW 2022/2023  SEMESTR I >>>
TERMINARZ ZJAZDÓW 2022/2023  SEMESTR II >>>

Miejsca zjazdów w semestrze II >>>

Regulamin studiów podyplomowych >>>

Harmonogram realizacji studiów podyplomowych - choreoterapia >>>

PRAKTYKI ZAWODOWE: 

Liczba godzin i punktów ECTS:254 godzin zajęć dydaktycznych (45 godzin wykładów i 209 godzin warsztatów), 38 punktów ECTS.

PROCEDURA REALIZACJI PRAKTYKI ZAWODOWEJ:

  1. Student pobiera ze strony internetowej
  • skierowanie - 1 sztuka
  • harmonogram - 1 sztuka
  1. Słuchacz składa do dziekanatu, najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem praktyki, wypełnione i podpisane przez placówkę skierowanie i harmonogram
  2. Na podstawie tych dokumentów Słuchacz otrzymuje z dziekanatu dwie kopie porozumienia, które przekazuje do placówki do podpisu.
  3. Student przynosi do dziekanatu podpisane przez placówkę porozumienie (jedna kopia zostaje w dziekanacie, natomiast druga zostaje w placówce)
  4. Po zdaniu powyższych dokumentów (skierowanie, harmonogram, porozumienie) student może rozpocząć praktykę zgodnie z przyjętym harmonogramem.
  5. Warunkiem zaliczenia praktyki jest złożenie przez Studenta w dziekanacie, w ciągu 7 dni od daty zakończenia praktyki, wypełnionego dziennika praktyki zawodowej oraz innej wymaganej dokumentacji.
  6. W trakcie studiów należy odbyć praktykę zawodową w ilości 60 godzin dydaktycznych, realizowaną w semestrze II. Miejsca odbywania praktyki to :szkoły, przedszkola, ośrodki dla niepełnosprawnych, inne placówki opiekuńczo-wychowawcze, kulturalne,  domy kultury, miejsca rozwoju osobistego i choreoterapii, domy opieki dla seniorów, kluby seniorów.

Praktyka zawodowa >>>
Harmonogram >>>
Skierowanie >>>

 

Kierownik studiów:

mgr Regina Wolska

tel. 606 980 704

e-mail:wolska@choreoterapia.pl